Ako sa to všetko začalo?

Autor: Daniela Stančíková | 27.9.2016 o 22:18 | Karma článku: 4,13 | Prečítané:  607x

Keď som prvýkrát deťom ukázala portál o Kozmixovi, deti boli nadšené a to boli len prváci. Pravidelne som im posielala úlohy, ktoré doma s radosťou riešili a často si pýtali nové.

V novom školskom roku sa to všetko začalo hneď 5. septembra, kedy som vyzbrojená informáciami o projekte predstúpila pred deti a hneď s privítaním som ich navnadila na riešenie projektu s kamarátom Kozmixom.

Deti dostali netradične v prvý deň domácu úlohu: Zistiť, koľko merali, keď sa narodili. Údaje si mali zapísať do zrkadielok.

Na moje veľké prekvapenie mali všetky deti na druhý deň úlohu splnenú. Neuveriteľné, úžasné (len nech im to vydrží)! Mohli sme sa preto pustiť do prvej prípravnej aktivity, v ktorej sme si do pripravovaného ooooooobrovnééééééého papiera zakresľovali výšku pri narodení. Deti sa tak naučili orientovať na číselnej osi väčšej ako 20, na ktorej boli čísla po desiatkach namerané podľa pravítka. Bez akýchkoľvek problémov si zaznačili danú výšku (naše rozpätie sa pohybovalo od 47 cm do 54 cm) pri narodení. Každé dieťa si tak zopakovalo aj písanie číslic, výborné prepojenie s matematikou.

 

Skvelým pomocníkom nám bol meter nalepený na zárubni dvier, kde som deti odmerala. V papierovom metri si opäť našli deti dané číslo a zaznačili svoju aktuálnu výšku inou farbou.

Kým som si volala deti k sebe, pracovali zatiaľ v skupinkách (do ktorých sa rozdelili sami) na plagátoch s názvom "Ako rastú deti?". Zadanie bolo jednoduché: Nájdi a vystrihni veci, ktoré ti pomáhajú rásť, resp. bez ktorých by si nenarástol. Niektoré riešenia sme si povedali ústne, avšak najťažšiu úlohu mali deti pri diskusii v skupine a obhájení si obrázka, ktorý si vybrali. Na plagátoch sa objavilo rôzne jedlo, pitie, slnko, vzduch, voda, ale aj spánok, domov,... Zaujímavé bolo počúvať deti, ako si presadzujú svoj názor a vysvetľujú, prečo si vybrali napríklad:

"Slnečník" - Slnečník nám robí tieň, aby sme sa na slnku nespálili. (Natálka a Zojka)
"Vankúš" - Na vankúši spíme, ak ho nemáme, horšie sa nám spí a aj zle rastieme. (Zojka)
"Palma" - Dáva nám kyslík, robí nám tieň, máme z neho plody. (Hanka M.)
"Strelec" - Je to druh športu a pohyb nám pomáha rásť. (Kajka, Andrejka, Zorka, Hanka K.)
"Jazero" - Môžeme v ňom plávať a to je vlastne pohyb. (Ondrík, Paťko, Matúško)
"Včielka" - Dáva nám zdravý med, opeľuje kvietky. (Vaneska)
"Vzduch" - Na prvom mieste je vzduch. (Zuzka, Danka, Danicka, Tarka)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úžasné! Som nadšená! Teším sa na zajtrajšie aktivity a myslím si, že deti tiež.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?