1. deň

Autor: Daniela Stančíková | 28.9.2016 o 19:53 | (upravené 28.9.2016 o 20:54) Karma článku: 3,30 | Prečítané:  435x

A je to tu - ten deň, keď nám skončili prípravné aktivity a ideme bádať, skúmať, pozorovať, zapisovať, fotiť, ....

Dnešný článok mi pomáhajú písať deti, pretože v piatich skupinách má každý svoju úlohu, ktorá sa bude počas pätnástich dní striedať, aby si každý vyskúšal, aké je to byť FOTOGRAFOM, ZÁHRADNÍKOM, MERAČOM alebo IT ODBORNÍKOM. Dnes sa tu ale objaví viac postrehov, pretože niektoré deti v škole neboli a ich úlohu museli zastúpiť členovia jednotlivých tímov.

Včerajšie rozdelenie do tímov sa nieslo v znamení spolupráce. Každý žiak si vylosoval obrázok s úlohou, ktorú bude plniť vo svojom tíme ako prvú. K obrázkom boli priradené čísla, aby sa žiaci vedeli "poskladať" do piatich skupín. Keďže nás je v triede 18, pristúpila som na možnosť zapojiť sa a byť súčasťou jedného z tímov, aby na to neboli dve deti samé.

Tímy si potom vymysleli svoje mená, nakreslili logo, nalepili fotografie členov skupiny a vymysleli si piktogramy k jednotlivým úlohám. Vznikli nám tak v triede Lokovci (podľa postavičky Loka), Wanderovci (podľa postavičky Wandera), Ďuríkovci (podľa postavičky Ďurka), Hedkovci (podľa postavičky Hedky) a Beatboyci (podľa postavičky Beatboya). Plagáty ešte nemáme dokončné, dnes sme na ne dopisovali rastlinku, o ktorú sa budeme starať a zajtra dorobíme cenovú kalkuláciu, v ktorej si zhrnieme náklady na celý projekt.

Každý tím mal za úlohu nasadiť vylosovanú rastlinku a jej semienka do troch nádob. Jedna nádoba bude mať dostatok svetla a vody (takéto nádobky sme dali na okenný parapet), druhá nádoba bude mať dostatok svetla, ale žiadnu vodu (nádobky poputovali tiež na parapet) a v tretej nádobke budeme pozorovať rastlinky, ktoré majú dostatok vody, ale nemajú svetlo (takéto nádobky sme zavreli do skrine).

To by som nebola ja, keby som deťom popri činnostiach nezadávala "záludné otázky". Napríklad: Koľko nádobiek bude celkovo na okennom parapete? Koľko hráškov si nachystáš, ak máš dať do každej nádobky tri? Nájdeš v triede najtmavšie miesto? Koľko fotiek dnes urobíme, ak každý odfotí svoje tri nádobky?

Správne odpovede samozrejme po chvíľke počítania a rozmýšľania prišli. Mám to ja ale šikovné deťúrence.

A teraz už postrehy z prvého dňa - sadenia semienok:

Lokovci (aj keď úlohu IT odborníka zastávam ja - pani učiteľka, zaujímal ma názor dievčat):

Danka: V skupine sme dve (dnes), ale inak sme tri. Tretia je naša pani učiteľka, ale dnes pomáhala aj ostatným skupinkám.
Zorka: Páčilo sa mi to, aj keď sme boli len dve (asi sme sa aj menej hádali...)

Ďuríkovci:

Hanka M.: Vysypali sme si semienka. Konečne sme začali sadiť. Spolužiačka omylom poliala všetky nádoby.

Wanderovci (dnes im chýval IT odborník Ondrík, tak ho zastúpili dievky):

Andrejka: Urobili sme chybu - poliali sme semienka, ktoré sme nemali. Úloha sa mi páčila, občas sme sa hádali.
Sofka: Bolo to super. Najlepšie bolo hádzanie semienok do hliny a polievanie.
Natálka: Bavilo ma to, bolo to ľahké.

Beatboyci:

Tarka: Dnes som sa naučila chrániť prírodu. Trošku sme sa hádali o semienka. Celý pokus sa mi páčil.

Hedkovci:

Paulínka: Páčilo sa mi, ako sme do nádob dávali vatu, lebo vata je jemná. Páčilo sa mi, že sme si losovali nádobku, náplň a semienka.

 

Som rada, že si tímy vedia zhodnotiť, čo urobili dobre, čo sa im páčilo, čo nepáčilo, čo sa nepodarilo a dalo by sa urobiť inak. Zajtra uvidíme...

Veľmi sme sa pobavili, keď sme hľadali miesto, resp. správnu pozíciu fotoaparátu, z ktorého budeme každý deň fotiť. Pobavte sa tiež:

Do skorého čítania!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?