4. deň

Autor: Daniela Stančíková | 3.10.2016 o 17:13 | Karma článku: 2,66 | Prečítané:  378x

Neuveriteľné! Dnes samé prekvapenia! V piatok odchádzame zo školy s očakávaním, čo sa udeje cez víkend a veru sa toho udialo...

Zhrnutie prvých troch dní: Rastie len pšenica, trošku klíči fazuľa a rukola.

Dnešné veľké prekvapenie: Každej skupine niečo rastie, podaktorej aj rastlinky vo viacerých nádobách.

Nemohla som sa vynadívať. Nádoby, ktoré sa v piatok tvárili, že ani netušia, že v sebe ukrývajú semienko, ktoré má rásť a na ktorého rast sa tešíme, dnes prekvapili. Som zvedavá, aký záver urobíme z nášho 15-dňového pokusu.  Hádajte prečo?

Matúško z tímu Beatboyci: Dnes nám vyrástol hrach v nádobe SVETLO - BEZ VODY, meria 1 cm. Teším sa z toho.

Hanka M. z tímu Ďuríkovci: V nádobke SVETLO - VODA nám klíči rukola, najväčšia meria 2 cm. Klíči nám aj rukola v nádobke BEZ SVETLA - VODA, zatiaľ 2,5 cm. Sofia, ktorá nie je v našej skupine, nám poliala všetky nádoby :-(

Danka z tímu Lokovci: Vyrástlo nám to, nádoba SVETLO - VODA 7,7 cm a výrastky sú zelené. V nádobe BEZ SVETLA - VODA je to 9,1 cm. Rastlinka zavretá v skrini má žltú farbu.

Vaneska z tímu Hedkovci: Začala nám klíčiť fazuľa, jedna je väčšia ako druhá. SVETLO - BEZ VODY meria 0 cm, BEZ SVETLA - VODA je najväčšia, meria 4,2 cm. V nádobe SVETLO - VODA meria 2,5 cm.

Ondrík z tímu Wanderovci:  Dozvedel som sa, ako sa meria rastlinka, odmeral som 7 cm slnečnicu v nádobe SVETLO - BEZ VODY. Dnes som bol meračom. (pozn. Ondrík ešte v projekte nepracoval, Andrejka mu povedala všetko podstatné).

 

ZHRŇME SI TO:

Nádobka SVETLO - VODA = rastú 3 rastlinky (rukola, pšenica, fazuľa)

Nádobka SVETLO- BEZ VODY = rastú 2 rastlinky (hrach, slnečnica)

Nádobka BEZ SVETLA - VODA = rastú všetky rastlinky (rukola, pšenica, fazuľa, hrach, slnečnica)

 

Dnes sme si zopakovali, ako meriame rastlinky. Všetky skupinky som skontrolovala, prípadne poradila s desatinnými číslami. Nemajú to tie deťúrence ľahké, ale veľa sa pri tomto projekte naučia.

Úlohy v skupinách sa nám prestriedali, ale stále nám niektoré deti chýbajú, takže sa zastupujeme a zvládame to perfektne.

Som rada, že každej skupinke niečo rastie a je fajn, že sme si zvolili päť rôznych rastlín. Zajtra budeme pozorovať rozdiely vo vzhľade, v stredu si dokončíme skupinové plagáty a spočítame, koľko nás čo stálo, aby sme si mohli plagáty vyvesiť v triede a vedeli sme, kto má akú úlohu v daný deň. Dnes som zistila, že v niektorých skupinkách chýbajú záznamy v pozorovacích hárkoch :-( Hádam si deti budú dávať lepší pozor, lebo už je (konečne, podľa slov detí) čo zapisovať.

Bude nám zajtra stačiť 30centimetrové papierové pravítko?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?