5. deň

Autor: Daniela Stančíková | 4.10.2016 o 21:26 | Karma článku: 2,72 | Prečítané:  270x

Dnes som si povedala, že budem stručná! Jednak preto, že som bola dlho v práci a energia sa minula a aj preto, lebo som hladná. :-)

V utorok sme neočakávali nejaké výraznejšie zmeny v rastlinkách, ale prekvapilo nás, keď sme si s deťmi porovnávali, o koľko centimetrov narástli rastlinky za 24 hodín. Je dobré vedieť, že sa o ne asi vhodne staráme. Aj keď sa stále čudujem (neviem, či aj deti), že sa zrodilo niečo v nádobách, ktoré nepolievame.

Ondrík z tímu Wanderovci: Teším sa, že naša rastlina dokázala vyrásť 5 centimetrov za noc. Dnes sme nič nepoliali, lebo majú dosť vody.

Zuzka z tímu Ďuríkovci: Dnešok bol super, lebo sme zistili, že naše rastlinky rastú a vieme, že tá, čo má SVETLO - VODU meria 2 centimetre, BEZ SVETLA - VODA sa veľmi nedarí. V tíme sa nám dobre darí, občas sa pohádame.

Kajka z tímu Beatboyci: Dnes som tu prvýkrát po chorobe. Bola som prekvapená. V nádobke SVETLO - BEZ VODY meria rastlinka 2,5 centimetra, v nádobke SVETLO - VODA meria rastlina 0 centimetrov.

Danka z tímu Lokovci: Dnes som bola prekvapená, v nádobke BEZ SVETLA - VODA 13 centimetrov a SVETLO - VODA 11 centimetrov, obe narástli za noc o 4 centimetre. Poliali sme nádobku SVETLO - VODA, BEZ SVETLA - VODA.

Vaneska z tímu Hedkovci: Ja si myslím, že naše fazuľky sú baletky, lebo sa tak krútia.

 

Veľmi sa mi páči posledná reakcia na dnešný deň. Aj deti sa krútia okolo rastliniek ako baletky, starajú sa. Veľa sa o rastlinkách rozprávame, vždy sa niečo nové dozvieme. Fotíme, pracujeme s tabuľkou, učíme sa merať a zapisovať desatinné čísla. Dnes sme sa dokonca rozhodovali, aké tričká by sme mali radi oblečené na Deň klíčiaceho semienka (potrebné dekorácie už zbierame, stačilo deťom povedať). Na budúci týždeň už budeme vyrábať pozvánky (netradičné, ako to už u mňa býva zvykom).

 

Ešte pár záberov z dnešného dňa, dobrú noc!

 

  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?