7. deň

Autor: Daniela Stančíková | 6.10.2016 o 20:55 | Karma článku: 3,51 | Prečítané:  200x

Je to čím ďalej, tým náročnejšie! A to som si myslela, že keď budeme IBA merať, fotiť a zapisovať reporty, tak to budeme stíhať cez veľkú prestávku...

Dnes bol asi najkritickejší deň (hovorím za seba a asi trošku aj za deti). Na čítaní deti krásne recitovali báseň Žltá jeseň, takže sme si z hodiny ukradnúť nemohli. Na druhú hodinu sa delíme na anglický alebo nemecký jazyk, navyše k nám chodí časť detí z inej triedy. Počas hodiny matematiky deti vypracovávali písomnú prácu... Jediný možný čas na meranie, fotenie a report bol cez veľkú 20-minútovú prestávku a deti som trošku poháňala, lebo ďalšiu hodinu som učila v inej triede a moje deti mali mať telesnú výchovu (niektoré sa prezliekali, iné to stihli skôr)....

No ale podarilo sa. Musím ale podotknúť, že som na začiatku projektu neodhadla, do akej výšky nám budú rastlinky rásť. Zjavne sa im u nás v triede páči a povedali si, že budú rásť a rásť nielen do krásy ale aj do výšky, keďže sme prvá trieda, ktorá tento projekt testuje. Ale radosť je veľká vo všetkých skupinách, pretože v každej niečo rastie.

Najväčší problém býva s reportom. Sú deti, ktoré nemajú problém napísať pár viet... Sú však deti, ktorým to robí problém a musia požiadať o pomoc ostatných členov skupiny. Preto svoje reporty dopisovali aj počas školského klubu detí, ale podarilo sa. Takto:

Ďuríkovci: Čau, rastlinka SVETLO - VODA meria 2,7 cm, rastlinka SVETLO - BEZ VODY meria 0 cm, posledná meria 3,3 cm. Naše rastlinky sú pekné, ale rastlinke SVETLO - BEZ VODY sa moc nedarí. Naša rastlinka SVETLO - VODA - jej sa darí zatiaľ najlepšie (pozn. Asi to myslela Zuzka tak, že je aj krásne zelená, síce nie najvyššia.).

Beatboyci: Dnes sme zistili, že narástla rastlinka v nádobke SVETLO - BEZ VODY o 1,5 cm, takže už meria 5,5 cm.

Lokovci: Dnes sme si všimli, že naše rastliny vyzerajú ako vlasy. Rastlina BEZ SVETLA - VODA meria 20 cm.

Hedkovci: Zistili sme, že naša rastlina BEZ SVETLA - VODA merala najprv 0 cm a teraz meria 15,4 cm. Dnes sme nafotili krásne fotky fazuľky. Tešíme sa, ako nám rastie fazuľka.

Wanderovci: Naša rastlina narástla. Jedna rastlina úplne visí. Ďalšia nerastie - tá BEZ VODY. Najväčšia je v nádobe BEZ SVETLA - VODA, meria 17 cm.

 

Priznám sa, že dnes som deťom nestihla skontrolovať, či merali správne, ale dôverujem im, veď majú v skupine podporu a môžu si pomáhať. Keď tak nad tým rozmýšľam, zvládajú to deťúrence veľmi dobre, v podstate ma už ani nepotrebujú :-) To len ja mám pocit, že nič nestíhame, lebo mám v hlave veľa iných myšlienok a nápadov.

Pomaly sa začneme chystať na Deň klíčiaceho semienka, mala by som sa poobzerať po tričkách, ktoré budeme spoločne dekorovať odpadovým materiálom, ako sú plechovky, rolky z toaletného papiera, noviny, plastové nádoby, hliník, plastové vrchnáky, ... Čaká nás aj tvorba pozvánok v papierovej podobe, budeme však vytvárať aj mailové pozvánky.

Pripájam zopár fotiek zo včerajšieho dňa, deti vyzerajú spokojne...

 

Želám Vám pekný večer a príjemný piatok!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?