9. deň

Autor: Daniela Stančíková | 10.10.2016 o 21:14 | Karma článku: 3,31 | Prečítané:  250x

Hádam sa Danicka nenahnevá, keď použijem jej dnešnú otázku na začiatok, lebo sa celkom hodí. Danicka: "Danka, to píšeme rekord či report?" ....

V tej chvíli som jej odpovedala, že píšeme report, ale keď tak nad tým teraz premýšľam, ten rekord tiež nie je úplne mimo.

Pre mňa je každý deň rekordným, pretože deti stále merajú, zapisujú, fotia, píšu. Náš malý rekord už trvá viac ako mesiac, čo je neuveriteľné a zároveň úžasné. Som na deti hrdá.

Tu je pár postrehov:

Dnešný deň očami Lokovcov:

"Dnes naše rastliny moc vyrástli okrem nádoby SVETLO - BEZ VODY, lebo meria 0 cm. Zistili sme, že Danka (pani učiteľka) nám nemôže pomáhať, pretože má veľa povinností. Všimli sme si, že keď sme dve, že sa menej hádame."

Mrzí ma, že dievčatám málo pomáham, lebo vždy asistujem pri fotení. Ale svoju úlohu záhradníka si plním poctivo.

Dnešný deň očami Beatboycov:

"Dnes sme zistili, že rastlinka v nádobke SLNKO - BEZ VODY meria 8 cm a v nádobke BEZ SVETLA - VODA meria 0 cm. V poslednej nádobke nerastie nič. V prvej nádobke nám rastlinka rýchlo rastie. :-)

Tímu dnes chýbal Paťko, museli ho ostatní členovia zastúpiť.

Dnešný deň očami Ďuríkovcov:

"Rastlinka z nádoby SVETLO - BEZ VODY meria 0 cm. Rastlinka v nádobe SVETLO - VODA meria 3,2 cm. Keď sme fotili, najkrajšia bola rastlinka v nádobke SVETLO - VODA. Zatiaľ sa nám dobre darí. :-)"

Tento tím drží spolu, málo ich počujem, to znamená, že sa asi vedia dohodnúť a nemajú zbytočné nezhody.

Dnešný deň očami Wanderovcov:

"Dnes, keď sme merali rastlinku v nádobe BEZ SVETLA - VODA, nám odpadla časť rastlinky, ktorá merala 21 cm. Rastlinka v nádobe SVETLO - BEZ VODY rastie najkrajšie. V tretej nádobke nič nerastie."

Bude zajtra tímu stačiť 30-centimetrové pravítko? Čo myslíte? Alebo sa im namerané hodnoty zmenia, keďže najdlhšia rastlinka sa zlomila?

Dnešný deň očami Hedkovcov:

"Keď sme ráno prišli do školy, zistili sme, že fazuľa veľmi veľa cez víkend narástla. Až 30 cm. No predstavte si to! A môžete sa tešiť na ďalší report!

Paulínka oslabila tento tím, ale zvládli ju zastúpiť veľmi dobre ďalší členovia tímu.

 

Dnešné vyučovanie bolo zaujímavé nielen projektom, ale obohatila som hodiny aj o zaujímavé aktivity spojené s využitím priestoru v triede. Na slovenskom jazyku hľadali po triede schované vety (jednu som veru ukryla výborne, nikto ju nenašiel), ktoré si mali prečítať a zapísať si počet chýbajúcich dĺžňov. Následne sme si vety lepili do zošita v správnom poradí, aby vytvorili príbeh a kontrolovali sme si chýbajúce dĺžne. Na matematike sme sa hrali s kalendárom a počítali sme už s prechodom cez desiatku. V triede mám vyrobený kalendár s použitím gombíkov, ktorý si každý deň meníme podľa aktuálneho dátumu. Vysvetlili sme si aj, ako zistíme, či má mesiac 31 alebo 30 (28 alebo 29) dní. Na hudobnej výchove sme si opakovali pieseň Listové tajomstvo, tentokrát už pri klavíri (niekoľkokrát som sa pomýlila, ale nevadilo nám to, pieseň sme vždy dospievali až do konca). Na poslednej hodine sme si pripomenuli článok o Bubákovi a pokúsili sme sa ho nakresliť tak, ako si predstavujeme toho, ktorý býva v pivnici. Do bruška sme mu potom napísali 10 vecí, ktoré môžeme v pivnici skladovať.

Zaujímavý deň, deti boli v pohode, ja tiež a odchádzali sme s úsmevom na tvárach.

Dozreportovania a dozrekordovania!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?