12. deň

Autor: Daniela Stančíková | 13.10.2016 o 17:28 | Karma článku: 2,72 | Prečítané:  257x

Hurá! Už máme hotové pozvánky na náš deň D s názvom "Deň klíčiaceho semienka". Veľmi sa na to s deťmi tešíme a pripravujeme rôzne prekvapenia (o všetkých ešte ani deti nevedia).

Čo sme včera začali, dnes sme dokončili. Vyzerá to krásne, každá pozvánka je iná a obsahuje všetko, čo by správna pozvánka obsahovať mala - názov akcie, dátum a čas, miesto konania a samozrejme podpis toho, kto pozýva.

S deťmi sme sa nasmiali, keď sme v pozvánke listovali ako v knihe a hovorili sme si, na ktorej strane práve pracujeme. Na prvej strane je názov Pozvánka a Deň klíčiaceho semienka, druhá strana musí ostať biela. Tretia strana obsahuje dátum, čas a miesto konania akcie s podpisom autora. Štvrtá strana bola dobrovoľná.

Počas hodiny čítania sme s deťmi vyrobili aj mailovú pozvánku v programe Skicár, deti navrhovali, ja som kreslila, spoločne sme obrázok pridali do mailu a rozposlali rodičom, nezabudli sme sa každý podpísať.

Páči sa mi, že deti berú projekt ako súčasť vyučovania. Dnes ma prekvapili počas desiatovej prestávky (po 2. hodine), keď si hovorili, že by sa mali stihnúť prezliecť na telesnú výchovu (ktorú majú 4. hodinu), lebo cez veľkú prestávku budú riešiť projekt.

Rastlinky nám menia svoju výšku - niektoré sa stále zväčšujú, iné sa zmenšujú.

Lokovci: "Dnes sme vyrábali pozvánky. Danka nakreslila pekného Kozmixa na interaktívnu tabuľu. Rastlinky stále rastú."

Beatboyci: "Dnes sme zistili, že sa nám opäť zmenšila rastlinka o 1 cm."

Wanderovci: "Naša rastlinka v nádobke SVETLO - VODA klíči (nielen pod zemou). Dnes sme si vymenili úlohy."

Ďuríkovci: "Rastlinka v nádobe SVETLO - VODA meria 3 cm, rastlinka v nádobe SVETLO - BEZ VODY meria 0 cm. Sme veľmi smutní. Včera merala rastlinka v nádobe BEZ SVETLA - VODA 4 cm a dnes meria 3,6 cm. Opäť sa nám zmenšila. Nechápeme prečo, ale asi sa vracia do semienka."

Hedkovci: "Tešíme sa, že nám narástla rastlinka v nádobe BEZ SVETLA - VODA a v nádobe SVETLO - VODA. Tešíme sa na Deň klíčiaceho semienka.

 

A ja sa teším, že som bola dnes stručná!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dankovi poškodilo bozkávanie výložiek, za premiéra ho už väčšina nechce

Kým v decembri bol podľa agentúry Focus Andrej Danko favoritom na budúceho premiéra, dnes jeho akceptácia u ľudí výrazne klesla.

KULTÚRA

Oscar nemá logiku. 5 dôvodov, prečo vyhral Moonlight

Mal šťastie, že nie je sci-fi.

DOMOV

Kocáb: Kisku už dlho uznávam, ocenenie ma šokovalo

Pre SME hovorí, že je hrdý slniečkar. S tvrdou silou nemáme šancu.


Už ste čítali?