13. deň

Autor: Daniela Stančíková | 14.10.2016 o 18:34 | (upravené 17.10.2016 o 15:35) Karma článku: 2,84 | Prečítané:  338x

Dnešný blog píšem na ceste v autobuse. Premietam si udalosti, ktore sa stali. Aktivity okolo projektu už berieme za samozrejmosť.

Na prvej hodine sme si, ako uz tradične, povedali, aký je dnes deň a dátum a týždenníci nadiktovali, kto chýba. Deti sa veľmi nepotešili, keď som im povedala, že si napíšeme diktát, ale naštastie nikto neprotestoval (aj tak by si nepomohol). Počet slov v diktáte nám určuje ISCED 1, takže sme museli dodržať 20 - 30 plnovýznamových slov. Je to dosť veľa a preto nám písanie zaberie podstatnú časť hodiny. Nevadí. Stihli sme začať aktivitu, v ktorej každé dieťa dostalo kartu s obrázkom a prilepeným papierom, na ktorý bolo treba napísať slovo, ktoré bolo pomenovaním obrázka. Žiaci sa postupne postavili pred tabuľu, ukázali obrázok spolužiakom, každý si obrázok pomenoval po svojom a ukázal, koľko je v jeho slove rozlišovacích znamienok. Potom sme skontrolovali napísané slovo (väčšinou sa nezhodovalo s pomenovaním ostatných detí).

Reťazová hra na matematike deti veľmi bavila, ale prišla som na to, že niektoré buď nedávali pozor na včerajšej hodine alebo nepovedali pravdu, keď som sa pýtala, či rozumejú. Cieľom hry bolo napísať reťazovku, ktorá bola ukrytá v mriežke 2x10 (obrázok hry pridám v pondelok - pozri nižšie).

Na ďalšej hodine slovenského jazyka sme dokončovali začatú aktivitu s obrázkami a pridali sme aj hru, v ktorej sme hľadali po triede 6 viet a zapisovali sme si, koľko v ktorej chýba mäkčeňov. Do zošita sme si potom vety lepili v správnom poradí a doplňovali chýbajúce znamienka.

Veľká prestávka je už tradične venovaná projektu a našim rastlinkám, z ktorých sa už čoskoro stanú hviezdy. Wanderovcom rastie rastlinka, ktorá doteraz spinkala pod zemou, no bolo vidieť, že tam rastie. Dnes sa na nás už pozerala. Bolo to úžasné. Beatboycom rastlinka vädne, keďže nemá dostatok vody.

Dnes detské reporty nebudú, lebo moja hlava deravá nechala papiere v práci :-(, takže ich dodám v pondelok aj s novým blogom.

Návšteva pani zástupkyne na štvrtej hodine bola zaujímavým spestrením vyučovania. Navyše bola s nami aj študentka, ktorá sa prišla pozrieť na triedu ako miestnosť, aby si urobila predstavu o tom, ako by mala byť ideálna trieda rozdelená na zóny. Čítanie sme venovali našej postavičke Klaudy, lebo sme čítali báseň  Mráčik. Vymyslela som kopec otázok, aktivít a zábavných pohybových hier, aby sme využili rôzne zmysly. Precvičili sme si čítanie s porozumením, obohatili slovnú zásobu, hľadanie rýmov, porovnávali sme Klaudy s Mráčikom, pohybom sme napodobňovali mrak, z ktorého prší, ktorý letí a nakoniec mrak zo všetkých detí v triede.

Odkedy viem, že Kozmix ponúka aj lekcie na etickú výchovu, obľúbila som si tento predmet. Keďže nás čaká veľký deň pred rodičmi a hosťami, je dobré vedieť, čo je to tréma a ako s ňou "bojovať", aby nám nepokazila našu snahu ukázať, čo v nás je.

Tešime sa na náš veľký deň!

Dnes je pondelok 17. októbra a ja, ako som sľúbila, pripájam detské reporty:

Ďuríkovci:
"V našej skupine sa fakt zmenšujú rastlinky. Asi preto, že meriame iné, menšie, rastlinky. Asi preto, lebo dnes merala Hanka M.(jej priezvisko súvisí s niečim malým)."

Wanderovci:
"Naša rastlina v nádobe SVETLO - VODA včera merala 0 cm a dnes 2 cm, veľmi nás to teší. Naše úlohy nás bavia."

Hedkovci:
"Dnes sme sa dozvedeli, že rastlina v nádobe SVETLO - VODA meria 32 cm a v nádobe BEZ SVETLA - VODA meria 31 cm. A veľmi sa nám páči táto aktivita."

Beatboyci:
"Dnes sme sa dozvedeli, že je to stále horšie a horšie a rastlina meria 3 cm, vädne."

Lokovci:
"Dnes sme si všimli, že rastlinka v nádobe SVETLO - VODA prerástla rastlinu v nádobe BEZ SVETLA - VODA."

Krásne napísané!

Ešte som sľúbila fotku hry, ktorú sme robili na matematike. Tu je: 

 

Už je to naozaj všetko!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?