14. deň

Autor: Daniela Stančíková | 17.10.2016 o 16:03 | Karma článku: 2,29 | Prečítané:  273x

Predposledný pozorovací deň .... Napätie .... Príprava Dňa klíčiaceho semienka .... Prišli tričká ... Radosť .... Samozrejmosť .... Návšteva .... Chaos

Všetky tieto slová a slovné spojenia mi napadli pri myšlienke na dnešný deň.

Piatkové reporty ma čakali dnes ráno na stole v triede, hlavne, že som si ich nachystala. No nevadí, raz sa to muselo stať. Idem teda najprv dopísať tie do článku s názvom 13. deň. Momentíček!

(po štrnástich minútach)

Som späť! Oplatí sa vrátiť k článku 13. deň.

Začali sme sa usilovne pripravovať na Deň klíčiaceho semienka. S hrôzou som zistila, že máme ešte kopec práce, len toho času akosi ubúda. Takže som sa rozhodla, že s tým začneme hneď dnes. Počas prvých dvoch hodín sa neudialo nič neobyčajné, akurát nás prišli navštíviť dve študentky a pozorovali triedu ako miestnosť, som zvedavá, či by dokázali navrhnúť aj prerobenie našej súčasnej triedy. Skontrolovali sme si reťazovú hru z piatkovej hodiny a vysvetlili si počítanie s prechodom s používaním našich prstov. Priniesla som deťom vyrobené ruky z machovej gumy, na ktorých boli nalepené magnety, aby sa dali prsty zohýbať. Vysvetlili sme si dopočítavanie po jednom a vrhli sme sa spoločne na aktivitu, ktorá bola opäť rozmiestnená po triede. Vyzerala asi takto:

Riešením kartičky U je takýto príklad: 6 + 5 = 11. Deťom vystreté prsty pomáhajú v tom, že si pripočítavajú vždy jednotku k danému číslu, čiže keď mám k číslu 6 pripočítať palec, dostanem sa na číslo 7, keď aj ukazovák, som na čísle 8, keď aj prostredník, dostanem číslo 9, pri prsteníku si hovorím číslo 10 a keď pripočítam piaty prst, malíček, dostala som sa k číslu 11, ktoré je výsledkom príkladu.

Deťom robilo najväčšie problémy pochopiť, ktoré číslo je to základné a ktoré majú pripočítať, ale nakoniec to zvládli a boli odmenení pečiatkou.

Druhú hodinu mali deti telesnú výchovu. Ja ich tento predmet neučím, mala som voľnú hodinu.

Na slovenskom jazyku sme už začali pripravovať naše prezentácie, chystáme na záver nejedno prekvapenie.

Veľká prestávka je tu! Deti už presne vedeli, čo majú robiť, aktivity im trvajú kratšie a kratšie. Ako vnímali dnešný deň?

Lokovci:
"Dnes sme si všimli, že naše rastlinky sú dosť veľké, stále rastú."

Beatboyci:
"Dnes sme zistili, že nám rastlinka rástla, ale už nám odchádza. Ahoj, rastlinka, budeš nám chýbať!"

Ďuríkovci:
"Ešte stále rastlinka v nádobe SVETLO - BEZ VODY meria 0 cm. Rastlinka BEZ SVETLA - VODA sa zväčšila o 2 milimetre. Tešíme sa, že sa zväčšila, ale sme sklamaní, lebo rukola je najmenšia rastlinka v projekte."

Wanderovci:
"Dnes nás zaskočili dve rastlinky, v nádobe BEZ SVETLA - VODA a SVETLO - BEZ VODY, lebo zvädli. Rastlina SVETLO - VODA teraz meria 13 cm, váu, bomba."

Hedkovci:
"Dnes nám Paťo robil zle. Napríklad ako sa vysmieval Paulínke."

Výborne im to ide, čím ďalej, tým lepšie.

Počas hudobnej výchovy si každá skupina vymyslela pokrik, aby sme sa ctenému publiku predstavili. Povedali sme si približný scenár nášho dňa D, vyskúšali si tričká a navrhli si ich ozdobenie.

Počas čítania sme dokončovali prvé prekvapenie, ktoré sme spoločne vymýšľali.

Pondelok nám ubehol rýchlo, veru, ani desiatovať som nestihla. Ak je čo robiť, čas uteká akoby rýchlejšie...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?