15. deň

Autor: Daniela Stančíková | 18.10.2016 o 15:59 | Karma článku: 10,07 | Prečítané:  8788x

Dnešný posledný pozorovací deň sa niesol v znamení prípravy kostýmov na náš veľký deň D. Stihli sme to zázračne za dve hodiny výtvarnej výchovy.

Veľmi mi odľahlo, keď sme dnes mali po pravidelných aktivitách. Na jednej strane bol projekt veľmi prospešný, deti sa toho veľa naučili, aj keď o tom ešte nevedia. Vyskúšali si v reálnej situácií, ako sa starať o rastlinky, aby prospievali a rástli. Po našom veľkom dni budeme mať ešte zhodnotenie celého projektu, jeho pozitív a negatív.

Najhoršie je, že sa nedajú naše pozorovania zovšeobecniť. Jednej skupine rástli rastlinky, ktoré mali dostatok SVETLA a aj VODY, inej narástli prekvapivo rastlinky BEZ VODY. Zistili sme však, že aj BEZ SVETLA môže rastlinka rásť, avšak bude mať inú farbu. Dôvod sa dozvieme na vyhodnotení projektu.

V dnešných reportoch mali deti zhodnotiť celý projekt od jeho prvotných aktivít až po dnešný deň. Som zvedavá...

Lokovci:
"Dnes sme robili tričká. Všimli sme si, že nám nestačil meter. Projekt bol super, okrem toho, že nám nerástla rastlinka v nádobke SVETLO - BEZ VODY."

Ďuríkovci:
"Škoda, že rastlinka v nádobe SVETLO - BEZ VODY má stále 0 cm. Ale zas rastlinka v nádobe BEZ SVETLA - VODA má 5 cm. Rastlinka v nádobe SVETLO - VODA meria 2,1 cm. Dnes je posledný deň pozorovania rastliniek."

Wanderovci:
"Dnes sme pracovali na výzdobe tričiek na Deň klíčiaceho semienka. Rastlinka v nádobe SVETLO - VODA meria 14 cm, super. Projekt sa nám veľmi páčil. Všetko bolo super. Dúfame, že budeme robiť ešte nejaké (projekty)."

Hedkovci:
"Sme smutní, že je posledný deň klíčiaceho semienka. Dokonca sa nám jedna rastlinka zmenšila. A tešíme sa na Deň klíčiaceho semienka. Ale fazuľa z nádoby SVETLO - BEZ VODY nerastie, takže 0 cm. A tešíme sa na ostatné aktivity."

Beatboyci:
"Dnes je posledný deň našej rastliny, pretože nám zvädla. Ale rýchlo rástla. Nevyrástla nám rastlina v nádobe BEZ SVETLA - VODA, lebo sme ju preliali. Aj v nádobe SVETLO - VODA nevyrástla, lebo sme ju preliali."

 

Dnes sme za odmenu všetky rastlinky poliali, aj tie, čo nemajú dostať vodu. Vytiahli sme uväznené rastlinky zo skrine na svetlo, aby si ho užili.

Začali sme pripravovať prezentácie, zajtra budeme vyrábať darčeky pre hostí a postupne si nacvičovať, čo kto povie, ako odprezentuje svoj projekt. Som zvedavá, čo deti vymyslia.

Konečne sa budem môcť venovať svojmu tímu, do ktorého patrím.

Myslím si, že sa nám ten veľký deň podarí, všetci sa veľmi tešíme a poctivo sa pripravujeme, sme tvoriví a plní očakávaní. Učíme sa pracovať s trémou a vystupovať pred publikom. Bude to pre niektoré deti nová skúsenosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?